Basha: Ose do të bëhen zgjedhje të lira ose zgjedhje nuk ka!

Po vazhdon prej rreth një ore protesta e opozitës në Bulevardin Dëshmorët e Kombit. Ose do të behën zgjedhje të lira ose zgjedhje nuk do të ketë zgjedhje. Ky ishte mesazhi që dha Kreu i Opozitës Lulzim Basha para mijëra protestuesve. Basha pranoi se Partia Demekratike nuk ka bërë aq sa duhet kur ishte në pushtet. Protesta e Opozitës u parapri dhe shoqërua përgjatë zhvillimit të saj nga një atmoferë manifestive me muzikë e brohorima kundër Qeverisë Rama.