Basha: Rama ta mendojë mirë hapin tjetër që hedh

Lulzim Basha paralajmëron Edi Ramën nga çadra e protestës. Kreu Demokrat tha se Kryeministri duhet ta mendojë mirë hapin tjetër që hedh. Basha i bëri thirrje Ramës të bëhet pjesë e konsensusit popullor kundër atij që e cilësoi shtet i korruptuar dhe i inkriminuar për të ndërtuar Republikën e Re ose siç tha “do të përballet me popullin!”