Demi ( 21 Prill – 20 Maj)

Jave e cuditshme qe me shume do te merreni me udhetime se me punen tuaj rutine. Nuk jeni mesuar me keto ritme dhe dita sot do tju lodhe.Binjaket (21 Maj – 21 Qershor)
Sot do te jeni shume korrekte me takimet, gje qe nuk ndodh zakonisht me ju. Ne mbremje do tju pelqeje surpriza qe ka pergatitur partneri.Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)
Po mundoheni te vendosni rregull ne nje vend qe ka pllakosur kaosi. Nuk do tja dilni dot mbane te vetem keshtu qe kerkoni ndihmeLuani (23 Korrik – 22 Gusht)
Duket sikur nuk po ju degjojne dhe nuk po ju kuptojne. Mbase eshte perceptimi juaj I gabuar sepse do te keni rezultate shume te shpejta.Virgjeresha (23 Gusht – 22 Shtator)
Mendime te kunderta ju turbullojne mendjen dhe nuk dini se nga te pozicionoheni. Eshte mire te degjoni zemren ndonjehere.Peshorja (23 Shtator – 23 Tetor)
Si ne jeten ne cift ashtu edhe ne familje, kete periudhe do te dilni si persona qe nuk kenaqen kurre. Ju thjesht doni te jeni perfekte ne detajeAkrepi (24 Tetor – 22 Nentor)
Intuita sot nuk do tju lere ne balte. Ne shume raste do te kishit gabuar po sot do te jeni mjaft perpara vetem fale indicies qe keni.Shigjetari (23 Nentor – 21 Dhjetor)
Pak interes per te komunikuar me njerezit sot dhe deshire mjaft e madhe per te qene me afer me natyren dhe per aktivitete sportive.Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)
Sot do ta nisni diten me kemben e mbare dhe po keshtu do ta perfundoni. Duhet te falenderoni yjet qe jane ne anen tuaj kete dite.Ujori (21 Janar – 19 Shkurt)
Megjithese kete periudhe jeni te mbingarkuar do te gjeni pak kohe per te kaluar ne shoqeri te mire. Miqte jane ata tek te cilet mbeshteteni gjithmone.Peshqit (20 Shkurt – 20 Mars)
Kete dite do te keni logjike te ftohte ne marrjen e vendimeve por do te jeni dhe mjaft te ndjeshem karshi personave qe ju duan.