EMISIONE Në RADIO

Politikë

Kryemadhi, dy amendamente për “Buxhetin 2019”

Ndërsa, protesta e studentëve vijon prej më shumë se një jave, Lëvizja Socialiste për Integrim propozon dy amendamente për plotësimin e kërkesave të studentëve, të përmbledhura në 8 pika. Sipas kryetares Monika Kryemadhi, “Kostoja e …..

Aktualitet

Procedimi i protestuesve, reagon Policia e Shtetit: Janë bërë në bazë të ligjit!

Policia e Shtetit jep shpjegime rreth 25 arrestimeve në radhët e protestuesve për tarifat shkollore, bazuar në reagimet e shumta pas procedimeve penale për artistin Robert Aliaj, pedagogun Edmond Tupe si dhe protestues të tjerë. …..

Aktualitet

Vijon protesta e studentëve para Kryeministrisë

Studentët vijojnë të qëndrojnë para Kryeministrisë, në protestë ndaj tarifave të larta shkollore. Ata thonë se do kalojnë natën e dytë jashtë, duke sfiduar temperaturat e ulëta, në mbrojtje të kauzës së tyre. Qytetarë të …..

Politikë

Rama: Protestoni sa të doni,por ngrini urën e komunikimit me qeverinë

Kryeministri Rama iu drejtohet me një tjetër mesazh studentëve, të cilëve ju kërkon të vazhdojnë protestën, por të ngrejnë urën e komunikimit me Qeverinë. Rama shprehet i gatshëm t’i presë në çdo orë që dëshirojnë. …..

Politikë

Krijimi i KLGJ e KLP, OSBE: Quhet e përfunduar vetëm atëherë kur të ndihet nga qytetarët

Organizata për Sigurinë dhe Bashkëveprimin në Europë (OSBE) ka reaguar pas krijimit të Këshillit të Lartë të Prokurorisë dhe Këshillit të Lartë Gjyqësor, ku u zgjodhën anëtarët e këtyre dy institucioneve, vjen reagimi nga Ambasada …..

Aktualitet

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit pritet që të paraqitet në Prokurori

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veli pritet të paraqitet në Prokurorinë e Krimeve të Rënda që të dëshmojë për çështjen “Babale”. Emri i Ardi Veliut përmendej nga dëshmitari i Prokurorisë, Fredi Alizoti …..

Politikë

Masat anti-mafia, Basha: Konfiskim pasurive të qeverisë së krimit

Kreu i Partisë Demokratike ka denoncuar aferat korruptive të qeverisë, që sipas tij e kanë shndërruar vendin në kolaps. Gjatë prezantimit të platformës për çlirimin e ekonomisë, Basha përmendi disa afera, që sipas tij i …..

Politikë

Shqipëria listohet në tregjet ndërkombëtare

Shqipëria u listua sot në tregjet ndërkombëtare të kapitalit për blerjen e Eurobondit. Ndërsa dha lajmin, Kryeministri Rama u shpreh i bindur për suksesin e këtij operacioni. “Ekonomia, financat e qeverisja jonë, janë krejt e …..

Politikë

Ligji i ri për Teatrin Kombëtar shkon në Presidencë

Ligji i ri për Teatrin Kombëtar ka mbërritur në Presidencë. Burime për Top Channel nga Kuvendi dhe Presidenca thonë se ligji mban të njëjtin numër me atë të variantit të parë, 37/2018. Kuvendi ia ka …..

politike

Politikë

Kryemadhi, dy amendamente për “Buxhetin 2019”

Ndërsa, protesta e studentëve vijon prej më shumë se një jave, Lëvizja Socialiste për Integrim propozon dy amendamente për plotësimin e kërkesave të studentëve, të përmbledhura në 8 pika. Sipas kryetares Monika Kryemadhi, “Kostoja e …..

Politikë

Rama: Protestoni sa të doni,por ngrini urën e komunikimit me qeverinë

Kryeministri Rama iu drejtohet me një tjetër mesazh studentëve, të cilëve ju kërkon të vazhdojnë protestën, por të ngrejnë urën e komunikimit me Qeverinë. Rama shprehet i gatshëm t’i presë në çdo orë që dëshirojnë. …..

Politikë

Krijimi i KLGJ e KLP, OSBE: Quhet e përfunduar vetëm atëherë kur të ndihet nga qytetarët

Organizata për Sigurinë dhe Bashkëveprimin në Europë (OSBE) ka reaguar pas krijimit të Këshillit të Lartë të Prokurorisë dhe Këshillit të Lartë Gjyqësor, ku u zgjodhën anëtarët e këtyre dy institucioneve, vjen reagimi nga Ambasada …..

Aktualitet

Aktualitet

Procedimi i protestuesve, reagon Policia e Shtetit: Janë bërë në bazë të ligjit!

Policia e Shtetit jep shpjegime rreth 25 arrestimeve në radhët e protestuesve për tarifat shkollore, bazuar në reagimet e shumta pas procedimeve penale për artistin Robert Aliaj, pedagogun Edmond Tupe si dhe protestues të tjerë. …..

Aktualitet

Vijon protesta e studentëve para Kryeministrisë

Studentët vijojnë të qëndrojnë para Kryeministrisë, në protestë ndaj tarifave të larta shkollore. Ata thonë se do kalojnë natën e dytë jashtë, duke sfiduar temperaturat e ulëta, në mbrojtje të kauzës së tyre. Qytetarë të …..

Aktualitet

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit pritet që të paraqitet në Prokurori

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veli pritet të paraqitet në Prokurorinë e Krimeve të Rënda që të dëshmojë për çështjen “Babale”. Emri i Ardi Veliut përmendej nga dëshmitari i Prokurorisë, Fredi Alizoti …..

SHIT-BLERJE