Ndërron jetë këngëtari kanadez, Leonard Cohen

Leonard_Co

Këngëtari kanadez, Leonard Cohen ndërroi jetë në moshën 82-vjeçare. Një memorial do të zhvillohet në Los Anxhelos të Shteteve të Bashkuara në një datë ende të pacaktuar. Disa nga hitet më të bukura të këngëtarit të lindur në Montreal të Kanadasë janë “Dance me to the end of love”, “Suzanne” dhe “I am your man”. Albumi më i fundit i Cohenit ishte “You ëant it darker”, i publikuar muajin e kaluar. I lindur në një familje jezuite, ai u bë student i sektit Zen. Për 5 vjet, në periudhën ‘94-99 bëri një pushim në industrinë e muzikës dhe më pas u zhvendos në Los Anxhelos.