Shkon të peshkojë, dyshohet se u mbyt në kanalin Vjosë – Levan – Fier 21 vjeçari nga Rroskoveci

n

Fier – Nje djale rreth 21 vjec dyshohet se eshte mbytur ne kanalin Vjose – Levan – Fier ne Pojan te Fierit. Lajmi konfirmohet nga burime zyrtare te drejtorisë së policisë vebdore.

nnnn

Mësohet se i riu Hamit Senka nga Rriskoveci ka qene duke peshkuar me shoket kur ka rene brenda kanalit dhe nuk ka dale prej aty ndërkohë që rrjedha e ka marr me vete.
Trupi ende nuk eshte gjetur. Policia dhe zjarrfiksja ne vendin e ngjarjes dhe po punojnë për dokumentimin dhe zbardhjen e kësaj ngjarje

nnnn

Policia

nnnn

Rreth orës 12:40, në fshatin Pojan, dyshohet se duke peshkuar, ka rënë aksidentalisht në kanal dhe është mbytur shtetasi H. S., 21 vjeç, banues në Roskovec.

nnnn

Shërbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për gjetjen e trupit të 21-vjeçarit.

nnnn

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

nnnn

nnnn

Policia thote se janë nisur Polumbarët e Reneas për ta kërkuar
Burime informacioni nga Roskoveci thonë se 21 vjeçari eshte djal punëtor, punonte saldator me xhaxhane
Si xhaxhai i tij ashtu dhe djali te apasionuar pas peshkinit e gjahut

n